TÜRKİYE BASKETBOL AKADEMİSİ

Çocuklar bir sınavdan diğerine koşuyor; işleri zor, dersler çok önemli. Ancak bu tempoya ara vermek ve biraz olsun deşarj olabilmek için Bu tarz Etkinliklere Katılmaları gerekmektedir. Değişen yaşam şekli ve trendler hayatın kaçınılmaz bir gerçeği ancak sağlıklı nesiller için daha fazla hareket etmek gerekiyor.Antrenman yapmak, zamanında Basketbola başlamak, kurallara uymak, çocuğunuzun tüm hayat kalitesini etkileyecek davranışlar kazanmasını sağlar. Yenilgiyle, rekabetle baş etme, tekrar deneme, hakemle, koçla, takım arkadaşlarıyla ilişki, belli bir amaca yönelme, hedefe ilerleme gibi durumlar çocuklarımızın sosyalleşmesine yardımcı olur öz güvenini artırır.

Basketbol etkinliklerinin kazandırdığı sosyal ve fiziksel beceriler, çocuğunuzun toplum içindeki kabulünü artırır, sağlıklı olmasını destekler, kötü alışkanlıklardan uzak durmasına yardımcı olarak, sorumluluk duygusunu besler.
Basketbol, çocukların fiziksel gelişiminin yanı sıra zekâ gelişimine de son derece olumlu katkılar sağladığını biliyoruz. Bunun yanı sıra iş hayatından sosyal hayata kadar her alanda ihtiyaç duyacağı ve kendisine yarar sağlayacak takım çalışmasının özünü de basketbol kampında kazanmış olur.

Basketbolun çok zevkli bir spor olması, kişisel katkı ve gelişmede geniş ölçüde olanak tanıması çocukları mutlu ederken onlara bağımsızlık duygusunu da verir. Bu ortamda vücut bir yandan güçlenirken, diğer yandan çocuğun kişiliğinde ve zekâsında da güçlenme olur. Sosyal gruplar arasındaki mesafeler azalır ve çocukların ilk toplumsal tecrübelerini yaşayacakları yeni gruplar doğar.
Çocuk basketbol oynadığı ve düşündüğü süre zarfında zararlı bir takım alışkanlıkları edinmekten uzak durur.

6 – 16 yaş aralığında her seviyede Kız ve Erkek katılımcıya açık olan basketbol okulumuzda katılımcılar, Yaz döneminde haftada 3 gün antrenman yapmaktadırlar. Her yaş gruplarına özel dizayn edilen gruplarımızda, uluslararası normlarla desteklenen bir antrenman programı uygulanmaktadır. Başarılı olan sporcularımız, her kategoride TBF altyapı liglerinde mücadele eden takımlarımızda lisanlı basketbolcu olma şansını yakalamaktadırlar.

Kış dönemi basketbol okulu antrenmanlarımız; Cumartesi ve Pazar günleri olarak haftada 2 gün yapılmaktadır. Kış dönemi kapanış töreni 16 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Yaşlara ve basketbol seviyelerine göre ayrılan gruplarımızın antrenman saatleri ve detaylar için 0.544.380 1980 no’lu telefondan iletişime geçiniz.

Türkiye Basketbol Akademisi Tescilli bir Marka olup çok yakında Tüm Türkiye’de şubeleriyle hizmet verecektir.

API >